هزینه درمان کایروپراکتیک توسط بیمه‌های درمانی چگونه است  

هزینه درمان کایروپراکتیک

 

هزینه درمان کایروپراکتیک به مراتب کمتر از عمل جراحی ماننددیسک است  و شخص تحت درمان هزینه بسیار کمتری را متقبل می شود.

هزینه درمان ک و قیمت گذاری خدمات درمانی کایروپراکتیک به عوامل مختلفی بستگی دارد و تعرفه های اولیه درمورد هر یک از خدمات متفاوت کایروپراکتیک از سوی وزارت بهداشت و انجمن فیزیوتراپی مشخص و به مراکز و مطب ها  ابلاغ می شود  و بسته به هر جلسه ی بیمار و تشخیص پزشک متخصص و تعداد خدمات ارائه شده ، قیمت هر جلسه باهم فرق دارد وقیمت همه جلسات یکسان نمی باشد

 

به عنوان مثال هزینه روش کایروپراکتیک برای درمان مشکلات زانو به تعداد جلسات لازم بستگی دارد. اما به‌طور کلی هزینه درمان غالباً توسط بیمه‌های درمانی تحت پوشش قرار می‌گیرد. شما هم برای اطمینان از پوشش هزینه‌های درمان خود می‌توانید قبل از شروع درمان با بیمه خود مشورت کنید.

لازم به ذکر است که ارزش گذاری خدمات کاملا بر اساس تعرفه ها بوده و بیمار در صورتی که از بیمه تکمیلی برخوردار باشد ،می تواند تا سقف پوشش ،از بیمه ی خود بهره ببرد.

 

 

هزینه درمان کایروپراکتیک به چه عواملی بستگی دارد

هزینه درمان کایروپراکتیک به عواملی مختلفی بستگی دارد که در زیر به آنها اشاره شده است

مهمترین و اصلی ترین مورد نوع بیمه ای است که فرد دارد. بیمه ها شامل یمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت و بیمه طلایی فرهنگیان و…… افرادی که بیمه تامین اجتماعی دارند، مبلغ کمتری را برای درمان فیزیوتراپی پرداخت می کنند.

درمان به روش کایروپراکتیک  روش های مختلفی دارد. با توجه به نوع روشی که در درمان اندام های مختلف استفاده می شود، هزینه ی کایروپراکتیک کم و یا زیاد می شود.

 

هزینه درمان کایروپراکتیک با بیمه

به طور کلی بیمارانی که بیمه تکمیلی داشته باشند با توجه به این که میزان پوشش هزینه ها از طریق بیمه تکمیلی آنها چقدر باشد هزینه ی مابه التفاوت را بیمار باید پرداخت کند مثلاً بیماری که بیمه تکمیلی بدون سقف دارد یعنی تمام هزینه‌ها را پوشش می‌دهد و بیمار پولی بابت کاریروپراکتیک  پرداخت نخواهد کرد.

و برای مثال بیماری که بیمه تکمیلی آنها مبلغ پنج میلیون تومان را پوشش می دهد در صورت نیاز باید مابه التفاوت آن را خودشان بپردازند.

 

خدمات متخصص کایروپراکتیک

بیمارانی که به کایروپراکتیک مراجعه می کنند باید تمامی سوابق بیماری های خود را در اختیار متخصص قرار دهند، متخصص برای تصمیم گیری در مورد روند درمان، علت ایجاد درد و ناحیه ای که منجر به ایجاد وتصویر ام ار ای  از ستون فقرات بیماران دارد. پس از بررسی های لازم از آزمایشات بالینی و نوار عصب بیمار، رویه درمان مشخص می شود.

از جمله خدماتی که متخصص کایروپراکتیک می تواند به بیماران ارائه دهد، عبارتند از:

-بهبود و برطرف کردن دردهای ستون فقرات و مفاصل در افراد  توسط جراح ستون فقرات

-از بین بردن فتق دیسک کمر و گردن

-رفع درد سیاتیک

-برطرف نمودن گرفتگی های عضلانی

-از بین بردن آسیب دیدگی های ورزشی

کایروپراکتیک کدام درد‌ها را درمان می‌کند؟

درمان‌های کایروپراکتیک معمولاً برای درد‌هایی که عضلات و استخوان‌ها و مفاصل را درگیر می‌کند، کاربرد دارد. مانند موارد زیر است :

-درد گردن

-کمر درد

-مشکلات و درد شانه

-لغزندگی دیسک‌های کمر

-پادرد و سیاتیک

-درد و مشکلات مربوط به مفاصل ران، زانو، مچ پا و کف پا

-درد و مشکلات مربوط به آرنج، مچ دست و مفاصل کف دست

 

تعداد جلسات کاریروپراکتیک

پزشک کایروپراکتیک میزان جلسات درمانی را که شما نیاز دارید به شما خواهد گفت  میزان زمان بهبودی برای هر بیمار متفاوت است وازیک شخص تا شخص دیگر فرق می کند وبراساس میزان شدت شرایط و سابقه بیماری فرد انجام می شود.

 

اگر چه میزان فعالیت شما هم برروی زمان ریکاوری شما تاثیر گذاراست.درنهایت درصورت داشتن هرگونه سوال آن را با پزشک کایروپراکتیک درمیان بگذارید.

ذکر این نکته واجب است که قبل از مراجعه به کایروپراکتور حتماً به یک دکتر خوب مراجعه کنید و زیر نظر پزشک به تمرینات و معالجه بپردازید. درمان دستی یا ماساژ ورزشی از روش های مطمئن و تضمینی است که باعث می شود کمردرد بهبود یافته و وارد مراحل پیشرفته که درمان آن با جراحی است نشود.

 

درمان‌های کایروپراکتیک

متخصصین کایروپراکتور بر تشخیص درمان و پیشگیری از اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی و عصبی تمرکز می‌کنند. ضمن اینکه از سلامت فردی بیماران نیز مراقبت می‌کنند. تیم متخصصین کایروپراکتور گزینه‌های درمانی کایروپراکتیک موثری را ارائه می‌کند.

ممکن است متخصصین کایروپراکتور بسته به نیاز بیماران، تمرینات درمانی و توانبخشی یا مشاوره تغذیه، رژیم غذایی یا سبک زندگی را ارائه کنند.

مراقبت کایروپراکتیک فعال برای کمک به افراد در رهایی از درد و اصلاح هماهنگی ضعیف در دسترس قرار می‌گیرد. ممکن است بیماران خاص به منظور مدیریت مداوم علائمی که به خوبی کنترل شده‌اند، به مراقبت مداوم احتیاج داشته باشند. درمان‌های رایج کایروپراکتیک شامل طیف وسیعی از تکنیک‌های مختلف است. این تکنیک‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

-دستکاری ستون فقرات به عنوان مثال با استفاده از دست‌ها برای اعمال نیروی کنترل شده به مفاصل ستون فقرات است.

-موبیلیزاسیون حرکت مفصل برای افزایش دادن دامنه حرکت آن است.

-تمرینات ورزشی

-اطمینان مجدد

-استفاده از گرما یا یخ

-تکنیک‌های بافت نرم مانند ماساژ

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *